DZIECIĘCA PRZYSTAŃ W POLSAT PLUS ARENA GDAŃSK / ДИТЯЧА ГАВАНЬ У POLSAT PLUS ARENA GDAŃSK

DZIECIĘCA PRZYSTAŃ W POLSAT PLUS ARENA GDAŃSK

Już od 1 marca 2023 będzie funkcjonować w Gdańsku „Dziecięca przystań” czyli miejsce opieki nad dziećmi z Ukrainy w wieku 3-5 lat.

Bezpłatne zajęcia będą organizowane od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00-17:00 dla maksymalnie 50 dzieci. Opiekę zapewni wyspecjalizowany personel, w tym osoby posługujące się językiem ukraińskim. Zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze i animacje dostosowane do wieku dzieci. Dla podopiecznych przygotowywane będą również posiłki – śniadania, obiad i podwieczorek.

Dziecięca Przystań to projekt realizowany przez: Fundację Edukacja dla Przyszłości, Operatorem programu jest Fundacja Gdańska w ramach programu UNICEF.

Gdzie znajduje się Dziecięca Przystań?

W Polsat Plus Arena w Gdańsku. Zajęcia będą odbywać się w przestrzeni sąsiadującej z Publicznym Przedszkolem Bursztynowy Kompas (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1)

Kto i jak może się zgłosić?

Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat, obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Gdańska po 24 lutego 2022 r. Zapisy rozpoczynają się 13.02.2023.

Można zgłosić dziecko:

• elektronicznie – wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres: projekty@fundacjaedukacja.pl
  • osobiście – w Przedszkolu Bursztynowy Kompas (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) w dni powszednie w godz. 9:00-15:00.

Co oferuje Dziecięca Przystań?

• zabawa i opieka nad dziećmi w wieku 3-5 lat od 1 marca 2023 do 31 sierpnia 2023
  • wyżywienie – śniadania, obiad i podwieczorek
  • wycieczki/wyjścia/atrakcje dla dzieci
  • wyspecjalizowany personel posługujący się językiem ukraińskim

Jak dotrzeć do Dziecięcej Przystani na Polsat Plus Arena Gdańsk?

• Tramwaje: linie 7, 10 – przystanek „Polsat Plus Arena Gdańsk”
  • Autobusy: linia 158, 258, 658,283 przystanek „Polsat Plus Arena Gdańsk

ДИТЯЧА ГАВАНЬ У POLSAT PLUS ARENA GDAŃSK

З 1 березня 2023 року у Гданську діятиме «Дитяча гавань», місце турботи про дітей з України віком від 3 до 5 років.

Безкоштовні заняття проходитимуть з понеділка по п’ятницю, з 7:00 до 17:00, для максимум 50 дітей. Догляд забезпечуватиме спеціалізований персонал, у тому числі україномовні працівники. Будуть організовані заходи по догляду та анімації, адаптовані до віку дітей. Для дітей також буде організовано харчування – сніданок, обід і вечеря.

Дитяча Гавань – це проєкт, який реалізує: Фонд «Освіта для майбутнього». Оператором програми є Гданський фонд в рамках програми ЮНІСЕФ.

Де знаходиться Дитяча гавань?

На території Polsat Plus Arena у Гданську. Заняття проходитимуть у приміщенні, що примикає до дитячого садка «Бурштиновий компас» (вул. Pokoleń Lechii Gdańsk 1)

Хто і як може подати заявку?

Запрошуємо дітей 3-5 років, громадян України, які мають статус біженця та прибули до Гданська після 24 лютого 2022 року. Реєстрація починається 13 лютого 2023 року.

Ви можете зареєструвати дитину:

• в електронному вигляді – надіславши форму заявки на адресу: projekty@fundacjaedukacja.pl
  • особисто – в дитячому садку «Бурштиновий компас» (вул. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) у робочі дні з 9:00 до 15:00.

Що пропонує Дитяча гавань?

• розваги та догляд для дітей 3-5 років з 01.03.2023 по 31.08.2023
  • харчування – сніданок, обід і вечеря
  • екскурсії/виїзди/атракціони для дітей
  • спеціалізований україномовний персонал

Як дістатися до Дитячої гавані на території Polsat Plus Arena Gdańsk?

• Трамваї: маршрути 7, 10 - зупинка «Polsat Plus Arena Gdańsk»
  • Автобуси: маршрути 158, 258, 658, 283 зупинка «Polsat Plus Arena Gdańsk»

Контактні

• 06.02.2023