ZAJĘCIA PLASTYCZNE metoda D. Dziamskiej "Edukacja przez ruch"

Blok zajęć artystycznych

Twórczość plastyczna jest dla dziecka źródłem radości, dobrej zabawy, poznawania i wyrażania siebie. Dzięki rysowaniu dziecko odkrywa świat.

Zabawy plastyczne dla dzieci mają wiele zalet: kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania. Zajęcia plastyczne dla dzieci pozwalają na poprawę  koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki różnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń.