KARATE – Sztuki walki

Trening  pomaga korygować wady postawy, a ze względu na częstą asynchroniczną pracę stóp i dłoni podczas wykonywanych technik, pozytywnie stymuluje pracę mózgu.

Zajęcia te w sposób wyjątkowy łączą w sobie ćwiczenia fizyczne, gimnastykę korekcyjną i kształtują pozytywne cechy osobowości, podnoszą siłę i elastyczność mięśni, poprawiają szybkość, zwinność i koordynację ruchową dzieci.

Karate nie wzbudza w dzieciach agresji – wręcz przeciwnie, uczy opanowania i współpracy z rówieśnikami.